web analytics
$10,000,000$1,900,000/EBITDA

Een Britse groep op het gebied van hernieuwbare energie, die al vier jaar ervaring heeft met de levering van zonne-energie aan commerciële en industriële klanten, is op zoek naar een gedekte kredietfaciliteit van 10 miljoen pond ...

$10,000,000$1,900,000/EBITDA
$1,900,000
$30,000,000$47,100,000/EBITDA

Een speciaal aangelegde datacentercampus op een brownfield-terrein in Liverpool, Engeland, strategisch gelegen om de markten van Liverpool en Groot-Manchester te bedienen als alternatief voor de overbelaste Britse knooppunten. I ...

$30,000,000$47,100,000/EBITDA
$47,100,000
$1,125,000$350,000/EBITDA

Beschikbaar voor aankoop is 100% van het geplaatste aandelenkapitaal van een gevestigde Engelse voetbalclub in de East Midlands.. Deze kans combineert een historische sportinstelling met de volledige eigendom van het 3 hectare gr ...

$1,125,000$350,000/EBITDA
$350,000
TBD
data center for sale

Decennia van uitmuntendheid: Met meer dan 20 jaar wereldwijd erkende expertise heeft het bedrijf zich ontwikkeld tot een betrouwbare hoeksteen van de digitale infrastructuursector. Marktpositie: Door gebruik te maken van een innov ...

TBD
TBD
$1,000,000TBA/EBITDA

Een bedrijf gespecialiseerd in miniatuursportevenementen van hoge kwaliteit, gepresenteerd in een aantrekkelijke acrylvitrine onder het merk dat is geregistreerd door EUIPO (European Union Intellectual Property Office). Het is een ...

$1,000,000TBA/EBITDA
TBA
$90,000,000$1,500,000/EBITDA

Te koop een winstgevend Engels bedrijf dat handelt in koolstofkredieten. Een koolstofbonus is een verhandelbaar certificaat of vergunning die het recht vertegenwoordigt om een bepaalde hoeveelheid koolstofdioxide of de equivalente ...

$90,000,000$1,500,000/EBITDA
$1,500,000
$3,300,000$1227849/EBITDA

Er is een app (iOS/Android/Web) verkrijgbaar die helpt en leert hoe je snel en correct huiswerk voor wiskunde kunt maken. Gebruikers hoeven alleen maar een foto te maken van het wiskundeprobleem of de vergelijking in te vullen en ...

$3,300,000$1227849/EBITDA
$1227849
$2,500,000

Dit bedrijf combineert naadloos expertise met uitmuntendheid en begeleidt klanten bij de complexiteit van valutarisico's en oplossingen voor vreemde valuta. Het bedrijf erkent de volatiliteit van de valutamarkten en is toege ...

$2,500,000
TBD
$5,000,000$1,143,749/EBITDA

Er is een app (iOS/Android/Web) verkrijgbaar die helpt en leert hoe je snel en correct huiswerk voor wiskunde kunt maken. Gebruikers hoeven alleen maar een foto te maken van het wiskundeprobleem of de vergelijking in te vullen en ...

$5,000,000$1,143,749/EBITDA
$1,143,749

Verenigd Koninkrijk For Sale

Het Verenigd Koninkrijk, een tapijt van historische grandeur en moderne flair, omvat Engeland, Schotland, Wales en Noord-Ierland. In de iconische hoofdstad Londen vind je de Tower of London, Buckingham Palace en de trendy wijk Shoreditch. De middeleeuwse charme van Edinburgh contrasteert met de levendige kunstscène van Glasgow in Schotland. Wales ontvouwt zijn landschappelijke wonderen in Snowdonia en de culturele pracht van Cardiff. De Giant's Causeway in Noord-Ierland en het Titanic Quarter in Belfast tonen natuurlijke en historische wonderen. Met een rijk literair erfgoed, diverse landschappen en een mix van traditie en hedendaags leven, nodigt het Verenigd Koninkrijk uit tot een verkenningstocht door een wereld waar het verleden en het heden in tijdloze harmonie dansen.

Een Britse groep op het gebied van hernieuwbare energie, die al vier jaar ervaring heeft met de levering van zonne-energie aan commerciële en industriële klanten, is op zoek naar een gedekte kredietfaciliteit van 10 miljoen pond om de bouw te financieren van zonne-energie-installaties die de groep in eigendom zal hebben en zal exploiteren in het kader van langlopende stroomafnameovereenkomsten. Het kapitaal wordt bij de bouw van afzonderlijke projecten opgenomen, gedekt door de activa en de contractuele inkomsten daarvan, en de aflossingen worden uit die inkomsten betaald.

In het verleden leverde de groep installaties die door de klant werden gefinancierd en waarvan de klant eigenaar was; de groep incasseerde eenmalig een marge en droeg het actief vervolgens over. De toekomstige strategie keert dit om: de groep financiert de aanleg, behoudt het eigendom van het actief op het dak van de klant en verkoopt de opgewekte stroom terug aan de gebruiker op basis van een contract met een looptijd van 25 jaar, tegen een tarief dat lager ligt dan het tarief dat de klant betaalt voor stroomafname uit het net.

Het resultaat is een contractueel vastgelegde, aan een index gekoppelde inkomstenstroom die is gedekt door een fysiek actief dat de groep in bezit heeft. De enige beperking is het beschikbare kapitaal op het moment van bouw, en daar biedt deze faciliteit een oplossing voor.

Hoogtepunten van investeringen

De regeling is bedoeld om de bouw en ingebruikname van gecontracteerde commerciële zonne-energie-installaties te financieren, waardoor het bedrijf eigenaar blijft van voltooide projecten en een portefeuille kan opbouwen van langlopende, terugkerende inkomsten uit energie.

Met de eerste financieringstranche zullen 11 gecontracteerde projecten met een totaalvermogen van 15,9 MWp worden ondersteund, waarvoor een kapitaalbehoefte van ongeveer 9,88 miljoen pond bestaat. De middelen zullen stapsgewijs aan afzonderlijke projecten worden toegewezen naarmate deze de bouw- en inbedrijfstellingsfase doorlopen.

Onmiddellijke uitvoering — contracten zijn gesloten, klaar om te bouwen
Projecten die klaar zijn om te worden gebouwd 11 Capaciteitsgefinancierd 15,9 MWp
Benodigd kapitaal 9,88 miljoen pond Gecontracteerd volume 12,6 GWh per jaar
Netto jaarinkomen 1,90 miljoen pond Netto maandelijks inkomen 158.700 pond
Netto contante waarde van de contractuele inkomsten 23,9 miljoen pond NPV-dekking op kapitaal 2,4x
Jaarlijks contant rendement op het kapitaal 19.3%

De gefinancierde activa blijven eigendom van de groep en genereren inkomsten via langlopende stroomafnameovereenkomsten (PPA’s) met commerciële afnemers. De contracten zijn zo opgezet dat ze voorspelbare inkomsten uit elektriciteit opleveren, waarbij indexering de langetermijnwaarde van de contractuele kasstromen ondersteunt.

Dankzij deze faciliteit kan het bedrijf dus verder gaan dan het traditionele model voor projectuitvoering en de opbouw van een door activa gedekte portefeuille van hernieuwbare energie versnellen, waardoor de bestaande commerciële zonne-energieprojecten worden omgezet in langlopende, terugkerende inkomsten.

Mogelijkheid tot schaalbare implementatie

De eerste tranche vormt de eerste fase van een bredere groeistrategie. De geïdentificeerde PPA-pijplijn omvat ongeveer 48,8 MWp aan extra potentiële capaciteit, waarvoor bij volledige omzetting ongeveer 27,8 miljoen pond aan investeringskapitaal nodig is.

Dit biedt een schaalbare financieringsmogelijkheid, waardoor kapitaal kan worden ingezet voor opeenvolgende projecten naarmate contracten worden binnengehaald en projecten bouwrijp worden.

Kortom: de regeling financiert de overgang van het uitvoeren van zonne-energieprojecten voor klanten naar het bezit en de exploitatie van een groeiende portefeuille van gecontracteerde commerciële activa op het gebied van hernieuwbare energie.

In de cijfers is geen rekening gehouden met één project voor grondgemonteerde zonnepanelen van 27,5 MWp, dat afzonderlijk wordt gerapporteerd als een optimistisch scenario, en met een batterijopslagproject in de pijplijn, dat inkomsten genereert uit handel en de capaciteitsmarkt in plaats van via een PPA op basis van kWh.

Pijpleiding en schaal

De lopende pijplijn omvat 178 projecten met een totaalvermogen van 156,9 MWp en een brutowaarde van 136,5 miljoen pond, ofwel 62,1 miljoen pond op basis van een fasegewogen berekening. Daarvan zijn 37 projecten met een totaalvermogen van 96,3 MWp gestructureerd voor behoud van eigendom, tegenover 4,5% van de gerealiseerde capaciteit die in het verleden in eigendom werd gehouden; dat contrast vormt de verschuiving die de faciliteit financiert. Exclusief het bovengenoemde grote project bedraagt de PPA-pijplijn 48,8 MWp, waarvoor een investering van £ 27,8 miljoen nodig is en die bij volledige omzetting een netto jaarinkomen van £ 5,2 miljoen oplevert, dat tot 2028 per kwartaal wordt uitgekeerd.

Structuur en beveiliging

Het kapitaal wordt bij de bouw uit de afzonderlijke regelingen opgenomen en gedekt door de activa en de contractueel vastgelegde inkomsten. De contracten hebben een looptijd van 25 jaar en zijn geïndexeerd; de tegenpartijen zijn handelsbedrijven die betalen voor elektriciteit die ze al verbruiken, waardoor het betalingsgedrag meer lijkt op verplichtingen aan nutsbedrijven dan op discretionaire uitgaven. De activa blijven eigendom van de groep en worden gemeten en gemonitord op de locatie van de afnemer.

Volgende stappen

Gekwalificeerde tegenpartijen die een geheimhoudingsovereenkomst ondertekenen, ontvangen het volledige projectregister en het PPA-portefeuillemodel: kapitaalvereisten op projectniveau, overeengekomen tarieven en voorwaarden, het tegenpartijenoverzicht en het inzetprofiel. De aannames van het inkomstenmodel zijn inzichtelijk en kunnen worden aangepast voor onafhankelijke toetsing.

Winst- en verliesrekening & EBITDA-cascade (Tranche 1: 15,9 MWp)

Om de EBITDA te berekenen, moeten van de bruto-omzet uit PPA-facturering de operationele kosten worden afgetrokken – waaronder de reguliere exploitatie en het onderhoud (O&M) van de locaties, kosten voor activabeheer en metingen, betalingen voor dakhuur en toegang aan de locaties waar de installaties staan, en kosten voor onroerend goed en verzekeringen – alvorens de genoemde netto operationele kasstroom van 1,90 miljoen pond te verkrijgen.

1. Jaarlijkse opbouw van het basisinkomen (jaar 1)

Post £ / jaar £ / kWp / jaar % van de omzet Opmerkingen bij het modelleren
Bruto-opbrengsten uit elektriciteitsproductie (PPA) 2.142.000 pond £ 134,72 100.0% 12,60 GWh tegen een gemiddeld afnametarief van ~17,0 p/kWh
Geplande preventieve en reactieve onderhoudswerkzaamheden (95.400 £) (£ 6,00) 4.5% Reiniging van panelen, onderhoud van omvormers, monitoring
Vermogensbeheer & Meting / Facturering (39.800 £) (£ 2,50) 1.9% SPV-bedrijfsbeheer, afrekeningen op basis van metergegevens
Vergoedingen voor gastheer/verhuurder / dakhuur (63.600 pond) (£ 4,00) 3.0% Dakrecht van overpad / toegangsbeperkingen
Uitgebreide eigendoms- en bedrijfsonderbrekingsverzekering (43.200 £) (£ 2,72) 2.0% Allrisk-verzekering voor eigendommen, aansprakelijkheid en bedrijfsonderbreking
Totale bedrijfskosten (Opex) (242.000 pond) (£ 15,22) 11.3% Benchmark volgens de industrienorm (14–18 pond/kWp)
Project-EBITDA 1.900.000 pond £ 119,50 88.7% Komt overeen met het netto jaarinkomen van 1,90 miljoen pond
Aflossing van senior schuld (15 jaar tegen 8%) (1.154.200 £) (72,59 £) 53.9% Hoofdsom (363,8k £) + rente (790,4k £ in jaar 1)
Vrije operationele kasstroom (vóór belastingen) 745.800 pond £ 46,91 34.8% Netto uitkeerbare kasstroom naar eigen vermogen

2. Prognose voor 25 jaar: EBITDA, schuldendienst en DSCR-dekking

Uitgaande van een jaarlijks PPA-tarief van 2,0% en indexering van de exploitatiekosten, een moduleafname van 0,5% (EBITDA groeit netto met circa 1,5% per jaar) en een lineaire boekhoudkundige afschrijving over 25 jaar op de kapitaaluitgaven van 9,88 miljoen pond (395.200 pond per jaar).
Jaar Bruto-omzet Opex EBITDA Afschrijving EBIT van het project Aflossing van senior schuld EBITDA-schulddekkingsgraad DSCR in contanten
Jaar 1 2.142.000 pond (242.000 pond) 1.900.000 pond (395.200 £) 1.504.800 pond (1.154.200 £) 1,65x 1,65x
Jaar 2 2.174.100 pond (246.800 pond) 1.927.300 pond (395.200 £) 1.532.100 pond (1.154.200 £) 1,67x 1,67x
Groep 3 2.206.800 pond (251.800 pond) 1.955.000 pond (395.200 £) 1.559.800 pond (1.154.200 £) 1,69x 1,69x
Groep 4 2.239.900 pond (256.800 £) 1.983.100 pond (395.200 £) 1.587.900 pond (1.154.200 £) 1,72x 1,72x
Groep 5 2.273.500 pond (261.900 £) 2.011.600 pond (395.200 pond) 1.616.400 pond (1.154.200 £) 1,74x 1,74x
10e leerjaar 2.449.100 pond (289.200 £) 2.159.900 pond (395.200 pond) 1.764.700 pond (1.154.200 £) 1,87x 1,87x
15e leerjaar 2.638.300 pond (319.300 £) 2.319.000 pond (395.200 pond) 1.923.800 pond (1.154.200 £) 2,01x 2,01x
16e leerjaar 2.677.900 pond (325.700 £) 2.352.200 pond (395.200 £) 1.957.000 pond £0 (Vervallen) — —
Jaar 20 2.842.400 pond (352.500 pond) 2.489.900 pond (395.200 pond) 2.094.700 pond £0 — —
Jaar 25 3.062.000 pond (389.200 pond) 2.672.800 pond (395.200 £) 2.277.600 pond £0 — —

3. EBITDA-schaal van de pijplijn (volledige omzetting van de portefeuille van 64,7 MWp)

Bij uitbreiding over de volledige ontwikkelingspijplijn van 48,8 MWp stijgen de inkomsten evenredig:
  • Eerste tranche (15,9 MWp): £ 1,90 miljoen EBITDA bij £ 9,88 miljoen aan kapitaaluitgaven.
  • Uitbreidingsprojecten (48,8 MWp): £ 5,20 miljoen EBITDA bij £ 27,80 miljoen aan kapitaaluitgaven.
  • Geconsolideerde portefeuille (64,7 MWp): een jaarlijkse EBITDA van 7,10 miljoen pond bij een totaal geïnvesteerd kapitaal van 37,68 miljoen pond, wat neerkomt op een totaal rendement van 18,84% op het geïnvesteerde kapitaal (un-levered EBITDA).

MergersCorp M&A
International As Seen On

  • brand 1
  • brand 1
  • brand 1
  • brand 1
  • brand 1