web analytics
TBD
LNG-to-Power Platform for sale

Het elektriciteitssysteem van Colombia is structureel kwetsbaar: ongeveer 80% van de opwekking is afkomstig uit waterkracht, het grootste gasveld van het land (dat sinds 1977 in productie is en ongeveer 80% van de binnenlandse pro ...

TBD
$29,600,000
$20,000,000$19,000,000/EBITDA

De markt voor fotovoltaïsche zonne-energie (PV) in Colombia maakt een ingrijpende groei door, aangedreven door hoge niveaus van zonnestraling, krachtige overheidssteun via Wet 1715 en Wet 2099, en een dringende behoefte aan diver ...

$20,000,000$19,000,000/EBITDA
$19,000,000
$1,100,000,000$125,400,000/EBITDA
Agricultural Mineral Products

Een Colombiaanse producent van landbouwmineralen, gespecialiseerd in de productie en verkoop van biomeststoffen, is op zoek naar 110 miljoen dollar aan groeikapitaal via een aandelen- of schuldpartner om zijn productiecapaciteit u ...

$1,100,000,000$125,400,000/EBITDA
$125,400,000
$7,000,000$6,000,000/EBITDA
medical cannabis cultivation business for sale

Volledig gelicentieerd, exportklaar Colombiaans kweek- en verwerkingsplatform met GACP-certificering, EU-GMP deel I goedkeuring en toegang tot EU-distributie. Bewezen export met al ~1 ton verscheept naar Europese medische markten; ...

$7,000,000$6,000,000/EBITDA
$6,000,000
$110,000,000$26,000,000/EBITDA

Het bedrijf is een zeer winstgevende onderneming met een groene economie, gespecialiseerd in de productie van hoogwaardige meststoffen en bodemverbeteraars.. Aangedreven door een uitgebreide inventaris van voorgeëxtraheerde miner ...

$110,000,000$26,000,000/EBITDA
$26,000,000

Bedrijven te koop in Colombia

Colombia, een Zuid-Amerikaans juweeltje, ontvouwt zich als een land van levendige contrasten en diverse landschappen. Bogotá, de bruisende hoofdstad, mengt koloniale charme met moderne flair te midden van de Andes. De geplaveide straten van Cartagena vertellen verhalen over de Spaanse verovering, terwijl de Caribische kust lonkt met ongerepte stranden. Het Amazoneregenwoud herbergt een unieke biodiversiteit en de innovatieve geest van Medellín contrasteert met het tumultueuze verleden. Koffieplantages in de Zona Cafetera bieden een zintuiglijke reis. De Colombiaanse salsaritmes weerklinken in Cali en de levendige tinten van de rotsformaties van Guatapé geven een surrealistisch beeld. Met zijn warme gastvrijheid en adembenemende schoonheid nodigt Colombia je uit om op ontdekkingstocht te gaan in een land dat bruist van leven.

Het elektriciteitssysteem van Colombia is structureel kwetsbaar: ongeveer 80% van de opwekking is afkomstig uit waterkracht, het grootste gasveld van het land (dat sinds 1977 in productie is en ongeveer 80% van de binnenlandse productie levert) raakt uitgeput, en door de droogtes als gevolg van El Niño stijgen de spotprijzen regelmatig tot boven 0,20 USD/kWh. Om de energievoorziening veilig te stellen, kent de toezichthouder via een sinds 2008 geldend veilingmechanisme voor betrouwbaarheid langlopende „Firm Energy Obligations“ (OEF) toe. Dit zijn in USD luidende, aan de inflatie gekoppelde contracten met een looptijd van 20 jaar, die zijn uitgegroeid tot een van de meest betrouwbare inkomstenbronnen uit elektriciteit in Latijns-Amerika. Tegen deze achtergrond biedt een particuliere, familiegerunde energieontwikkelaar beleggers de mogelijkheid om deel te nemen aan een geïntegreerd „LNG-to-Power“-platform aan de Caribische kust van Colombia, dat steunt op een contract voor vaste energie (OEF) dat is toegekend tijdens de veiling van 2026 in het land.

Hoogtepunten van investeringen

  • Toekenning van een 20-jarig energiecontract (2029–2049): in USD, geïndexeerd aan de hand van de PPI +2,5% per jaar, zonder valutarisico; 41 miljoen USD aan jaarlijkse basisopbrengsten en 1,2 miljard USD cumulatief over de looptijd
  • Dubbele brandstofcentrale met een nettovermogen van 280 MW (gas / ULSD): garandeert 100% inzetbaarheid tijdens schaarsteperiodes als gevolg van El Niño
  • Gekwalificeerde uitbreiding tot 2.240 MW netto (2.500 MW bruto): het enige LNG-to-Power-project in het Colombiaanse veilingproces voor vaste energie
  • Speciale FSRU-LNG-importterminal: 170 .000 m³ opslagcapaciteit / 400.000 MCF per dag hervergassing; marktwaarde 320 miljoen USD zonder extra kapitaaluitgaven voor het energieproject
  • Drie onderling samenhangende inkomstenstromen uit één activabestand: inkomsten uit stroomleveringscontracten , de marge op de gasverkoop via de FSRU (1,18 USD/MCF) en het eigen rendement van de terminal (streef >: 18% ROE)
  • Vergevorderd ontwikkelingsstadium: EPC-contract (195 miljoen USD) en motortechnologie geselecteerd, 220 kV-koppelings <t op 500 m van de locatie, bouw gepland vanaf 2027
  • Flexibiliteit met beperkte kapitaaluitgaven: een FSRU kan in eigen bezit zijn of via een langlopende leaseovereenkomst worden verkregen (47–57 miljoen USD per jaar)

Platform Overzicht

Het platform brengt drie elkaar aanvullende activa onder één eigenaarsgroep samen. Fase 1 is een dual-fuel-centrale met zuigermotoren met een nettovermogen van 280 MW (3 × 94 MW), waarvoor een vaste energieverplichting (Firm Energy Obligation) van 20 jaar is toegekend; de vroege ingebruikname is gepland voor eind 2027–2028 en de contractuele ingebruikname in 2029. Fase 2 is een gekwalificeerde uitbreiding op basis van LNG met een nettovermogen van 2.240 MW, aangesloten op het nationale 500 kV-net. Beide worden bevoorraad door een speciale drijvende opslag- en hervergassingsunit (FSRU) die is gestationeerd in een diepwaterhavencluster in het Caribisch gebied, met directe pijpleidingtoegang tot het nationale gasnetwerk. Naast de bevoorrading van de centrales levert de terminal tot 400.000 MCF/dag aan hervergast gas aan binnenlandse nutsbedrijven en industriële afnemers, waardoor dezelfde infrastructuur een tweede, onafhankelijke marge genereert. De structuur ondersteunt projectfinanciering zonder regresrecht, gedekt door de contractuele inkomstenstroom over een periode van 20 jaar.

Marktkansen

De gasmarkt in Colombia kampt met een structureel tekort aan aanbod. De binnenlandse productie daalt naarmate het belangrijkste veld uitgeput raakt, en de enige bestaande LNG-hervergassingsterminal van het land bedient slechts drie elektriciteitscentrales. Nutsbedrijven, gasdistributeurs en industriële afnemers zijn actief op zoek naar gegarandeerde levering op lange termijn, terwijl de toezichthouder doorgaat met het toekennen van Firm Energy-contracten aan thermische capaciteit die het van waterkracht afhankelijke elektriciteitsnet kan ondersteunen. De locatie van het platform is de enige haalbare plek in het Caribisch gebied die een diepwaterhaven, een bestaand cluster van elektriciteitscentrales en pijpleidingverbindingen combineert, waardoor het zich positioneert als de natuurlijke vervanging voor het afnemende binnenlandse aanbod en als een strategisch activum voor spelers in de LNG-midstream, -handel en -energie die de Andesmarkt betreden.

Financiële momentopname

Metrisch Waarde Basis
Gecontracteerd volume ~6.500 MWh/dag Vaste energieverplichting, 20 jaar
Basisinkomsten in jaar 1 ~41,1 miljoen USD PCVS 16–17 USD/MWh, geïndexeerd aan de PPI + 2,5% per jaar
Cumulatieve omzet over 20 jaar ~1,2 miljard USD 2029–2049, in USD
EPC-waarde fase 1 ~195 miljoen USD Geconsolideerd EPC-contract
Marktwaarde van FSRU’s ~320 miljoen USD Geen extra investeringen nodig om het project van stroom te voorzien
Kapitaalkosten van een LNG-terminal < 325 miljoen USD Of een langetermijnhuurcontract voor 47–57 miljoen USD per jaar.
Winstmarge op gasverkoop ~1,18 USD / MCF Tot 400.000 MCF per dag
Beoogd rendement > 18% rendement op eigen vermogen LNG-importproject
Belangrijke mijlpalen 2027–2028 / medio 2028 Fase 1 van de bouw en vroege ingebruikname/eerste inbedrijfstelling van de terminal

 

Post (miljoen USD) Jaar 1 (2029) Jaar 5 (2033) Jaar 10 (2038) Jaar 15 (2043) Jaar 20 (2048)
Inkomsten uit energie van het bedrijf (OEF) 41,1 dollar 49,0 dollar $61,1 76,1 dollar 94,8 dollar
Vaste exploitatie en onderhoud van elektriciteitscentrales ($8,5) ($9,4) ($10,6) ($12,0) ($13,6)
Verzekeringen, verkoop-, algemene en administratieve kosten, grondpachten ($3,0) ($3,3) ($3,7) ($4,2) ($4,8)
EBITDA 29,6 dollar 36,3 dollar 46,8 dollar 59,9 dollar 76,4 dollar
EBITDA-marge 72.0% 74.1% 76.6% 78.7% 80.6%
Afschrijving (lineair over 20 jaar) ($11,0) ($11,0) ($11,0) ($11,0) ($11,0)
EBIT 18,6 dollar 25,3 dollar 35,8 dollar 48,9 dollar 65,4 dollar
Rentelasten voor senioren ($11,6) ($9,5) ($5,9) ($0,9) $0,0
EBT 7,0 dollar $15,8 $29,9 48,0 dollar 65,4 dollar
Vennootschapsbelasting (35%) ($2,5) ($5,5) ($10,5) ($16,8) ($22,9)
Nettowinst 4,5 dollar 10,3 dollar 19,4 dollar 31,2 dollar 42,5 dollar
(+) Afschrijvingen en niet-contante posten $11,0 $11,0 $11,0 $11,0 $11,0
(-) Aflossing van de hoofdsom van de senior schuld ($5,8) ($7,8) ($11,3) ($16,4) $0,0
Vrije kasstroom naar eigen vermogen (FCFE) 9,7 dollar $13,5 19,1 dollar 25,8 dollar 53,5 dollar
Schuldendienstdekkingsratio (DSCR) 1,70x 2,10x 2,72x 3,46x n.v.t. (schuldvrij)

MergersCorp M&A
International As Seen On

  • brand 1
  • brand 1
  • brand 1
  • brand 1
  • brand 1