Overname van een portfolio van 240 MW aan fotovoltaïsche installaties + 1.179 MWh aan ERCOT-zonne-energie + BESS
EBITDA
$23,000,000
Gross
$32,400,000
GET A FREE VALUATION IN 24 HOURS CLICK HERE X Dismiss
Global lower-middle market M&A Advisors
Countries in which we've closed transactions
Languages spoken by our Team
Total deals value
Global lower-middle market M&A Advisors
Countries in which we've closed transactions
Languages spoken by our Team
Total deals value
© 2026 MergersCorp M&A International.
© 2025 MergersCorp M&A International is a global brand operating through a number of professional firms and constituent entities (“Members”) located throughout the world to provide Investment Banking, Corporate Finance, and Advisory Services and other client-related professional services. The Member Firms (“Members”) are constituted and regulated in accordance with relevant local regulatory and legal requirements. For more details on the nature of our affiliation, please visit our Disclaimer: https://mergerscorp.com/disclaimer. MergersCorp M&A International's franchising program is not offered to individuals or entities located in the United States.
The franchising program is offered by MergersUK Limited, a UK Company with its registered office at 71-75 Shelton Street, Covent Garden, London, WC2H 9JQ, United Kingdom.
MergersCorp M&A International provides strategic business advisory services, including preparing companies for growth and capital access. Through partnerships with licensed investment bankers, clients can access tailored capital-raising solutions.
U.S. Investment Banking Securities transactions are exclusively conducted by Spektrum Capital Advisors LLC, a Registered Representative of, and Securities Products offered through, BA Securities, LLC, a FINRA-registered broker-dealer. Check the background of investment professionals associated with this site on Broker Check.
Verenigde Staten
|
Hernieuwbare energie – Zonne-energie (PV) en batterijopslagsystemen (BESS)
|
L#20261136
Een overnamekans om een aandelenbelang van 100% te verwerven in een veelbelovende ontwikkelingsportefeuille, bestaande uit vier grootschalige fotovoltaïsche zonne-energieprojecten (PV) en batterij-energieopslagsystemen (BESS) in ...
Verenigde Staten
|
Hernieuwbare energie – Zonne-energie (PV) en batterijopslagsystemen (BESS)
|
L#20261137
Deze transactie biedt de mogelijkheid om een aandelenbelang van 100% te verwerven in een gediversifieerde portefeuille van zeven grootschalige batterij-energieopslagsystemen (BESS) en bijbehorende zonne-energieprojecten, gelegen i ...
Een volledig ontwikkelde, gebruiksklare digitale infrastructuur in Wink, gelegen in het hart van het energierijke Permian Basin-gebied. Het complex bestaat uit een faciliteit met een vermogen van 30 MW, die is ontworpen ter onders ...
Texas, de op één na grootste staat van de Verenigde Staten, belichaamt een unieke mix van rijke geschiedenis, diverse culturen en uitgestrekte landschappen. Texas, dat bekendstaat om zijn cowboy-charme, heeft iconische symbolen zoals de Lone Star en uitgestrekte ranches. De steden van deze staat, waaronder Houston, Dallas en Austin, bruisen van een levendige kunstscene, baanbrekende technologie en een bloeiende culinaire cultuur. Naast de stedelijke centra biedt Texas een grote verscheidenheid aan natuurschoon, van de ongerepte stranden aan de Golfkust tot de ruige schoonheid van het Big Bend National Park. Met een trots erfgoed, Texaanse gastvrijheid en een vurige geest staat de Lone Star State symbool voor onafhankelijkheid en veerkracht.
| Metrisch | Specificatie |
| Transactieomvang | 100% aandelenbelang |
| Netbeheerder / Regionale netbeheerder | ERCOT (West, Noord, Noord-Centraal, Zuid) |
| Totale opwekkings- en opslagcapaciteit | 240 MW PV / 1.178,8 MWh BESS |
| Doelperiode voor COD | 2e kwartaal 2027 – 3e kwartaal 2027 (volledig operationeel in 2028) |
| Waarderings- en prijsbepalingsgrondslag | 100.000 dollar / MW PV · 10.000 dollar / MWh BESS |
| Impliciete waarde van zonne-energie (PV) | 24,0 miljoen dollar (240 MW × 100.000 dollar/MW) |
| Opgeslagen impliciete waarde | 11,8 miljoen dollar (1.178,8 MWh × 10.000 dollar/MWh) |
| Impliciete portefeuillewaarde | 35,8 miljoen dollar |
| Status van de federale belastingvermindering | 100% in aanmerking komend voor ITC (op basis van 30%–40% in het kader van de IRA) |
| Project | ERCOT-zone | PV-capaciteit (MW) | Capaciteit van BESS (MWh) | Ontwikkeling / SGIA-status | Cumulatie van belastingvoordelen | Doel COD | Impliciete waarde |
| Locatie 1 | West | — | 226.8 | Volledig goedgekeurd / Aansluiting in uitvoering | 30% ITC | 2e kwartaal 2027 | 2,3 miljoen dollar |
| Locatie 2 | Noord | — | 380.0 | Volledig goedgekeurd / Aansluiting in uitvoering | 30% ITC | 3e kwartaal 2027 | 3,8 miljoen dollar |
| Locatie 3 | Noord-Centraal | 50 | 200.0 | SGIA uitgevoerd | 30% ITC + 10% EC-bonus | 2e kwartaal 2027 | 7,0 miljoen dollar |
| Locatie 4 | Zuid | 190 | 372.0 | SGIA uitgevoerd | 30% ITC + 10% EC-bonus | 3e kwartaal 2027 | 22,7 miljoen dollar |
| TOTAAL | ERCOT | 240 MW | 1.178,8 MWh | Laatste fase / Geavanceerde koppeling | Tot 40% ITC | 2027 | 35,8 miljoen dollar |
| Categorie | Post / Maatstaf | Nadeel (bear case) | Basisscenario (risicobeoordeling) | Positief scenario (bull case) | Opmerkingen / Methodologie |
| 1. Omvang en activa van de portefeuille | Totaal aantal projecten | 4 Activa | 4 Activa | 4 Activa | Locatie 1, Locatie 2, Locatie 3, Locatie 4 |
| Locatie 1 (ERCOT West) | — PV / 226,8 MWh | — PV / 226,8 MWh | — PV / 226,8 MWh | Volledig goedgekeurd · 30% ITC · 2e kwartaal 2027 · Waarde: 2,3 miljoen dollar | |
| Locatie 2 (ERCOT Noord) | — PV / 380,0 MWh | — PV / 380,0 MWh | — PV / 380,0 MWh | Volledig vergund · 30% ITC · 3e kwartaal 2027 · Waarde: 3,8 miljoen dollar | |
| Locatie 3 (ERCOT Noord-Centraal) | 50 MW / 200,0 MWh | 50 MW / 200,0 MWh | 50 MW / 200,0 MWh | SGIA afgerond · 40% ITC (EC) · 2e kwartaal 2027 · Waarde: 7,0 miljoen dollar | |
| Locatie 4 (ERCOT Zuid) | 190 MW / 372,0 MWh | 190 MW / 372,0 MWh | 190 MW / 372,0 MWh | SGIA-contract gesloten · 40% ITC (EC) · 3e kwartaal 2027 · Waarde: 22,7 miljoen dollar | |
| Totale portefeuillecapaciteit | 240 MW / 1.178,8 MWh | 240 MW / 1.178,8 MWh | 240 MW / 1.178,8 MWh | De duur van het BESS-experiment bedroeg 4 uur op alle 4 de locaties | |
| Doelperiode voor COD | 2027-2028 | 2027-2028 | 2027-2028 | SGIAs uitgevoerd voor locaties 3 en 4 (83% van de waarde) | |
| 2. Waardebepaling van ontwikkelingsprojecten | Prijsbasis voor PV (100.000 dollar/MW) | 24,0 miljoen dollar | 24,0 miljoen dollar | 24,0 miljoen dollar | 240 MW × 100.000 dollar/MW (locaties 3 en 4) |
| BESS-prijsbasis ($10.000 / MWh) | 11,8 miljoen dollar | 11,8 miljoen dollar | 11,8 miljoen dollar | 1.178,8 MWh × 10.000 dollar/MWh (locaties 1 tot en met 4) | |
| Impliciete aankoopprijs | 35,8 miljoen dollar | 35,8 miljoen dollar | 35,8 miljoen dollar | Verwerving van een aandelenbelang van 100% | |
| 3. Kapitaaluitgaven en financiering van projecten | Kant-en-klare EPC-investeringen (zonne-energie + BESS) | 475,1 miljoen dollar | 475,1 miljoen dollar | 460,0 miljoen dollar | PV: 850 $/kWdc · BESS (4 uur): 230 $/kWh |
| Netsluiting en indirecte kosten | 57,9 miljoen dollar | 57,9 miljoen dollar | 54,2 miljoen dollar | POI-ligplaatsen, gen-tie-lijnen, TSP-borgsommen | |
| Totaal gebruik van middelen (CapEx + Dev) | 568,8 miljoen dollar | 568,8 miljoen dollar | 550,0 miljoen dollar | Totaal benodigd kapitaal tot de ingebruikname | |
| Opbrengsten uit belastingvoordelen (ITC) | 157,0 miljoen dollar | 191,6 miljoen dollar | 238,4 miljoen dollar | Bear: 30% uitgangspunt · Basis: 36,6% · Bull: 46,6% | |
| Senior projectfinanciering | 285,0 miljoen dollar | 320,0 miljoen dollar | 335,0 miljoen dollar | Kredietfaciliteit met vaste looptijd (schuldgraad van circa 60%) | |
| Controle van het eigen vermogen van de sponsor | 126,8 miljoen dollar | 57,2 miljoen dollar | 31,6 miljoen dollar | Vereiste netto-kapitaaltoezegging van de sponsor | |
| 4. Scenariofactoren | BESS-inkomstenmodel ($/kW-jaar) | 110 dollar / kW-jaar | 145 dollar / kW-jaar | 185 dollar / kW-jaar | Aanvullende diensten (ECRS/RRS) + RT-arbitrage |
| Prijs van opgewekte zonne-energie (PV) ($/MWh) | 26,0 dollar / MWh | 34,0 dollar / MWh | 42,0 dollar / MWh | Knooppuntlocatie versus geconsolideerde datacenterruimte | |
| Commerciële afnamestructuur | 100% Spot-handelaar | 60% tolling / 40% spot | 80% DC-contract / 20% spot | Intentieverklaring (LOI) binnengehaald voor hyperscale-datacenter | |
| Totale rentevoet op senior schuld | 7,25% (SOFR + 250 basispunten) | 6,50% (SOFR + 200 basispunten) | 5,75% (SOFR + 165 basispunten) | Gespreide afschrijving over 18 jaar | |
| 5. Bedrijfsresultaten | Gemiddelde jaarlijkse netto-omzet (jaar 1–5) | 58,2 miljoen dollar | 79,6 miljoen dollar | 104,2 miljoen dollar | Gecombineerde opwekking over de locaties 1–4 |
| Gemiddelde jaarlijkse EBITDA (jaar 1–5) | 46,5 miljoen dollar | 66,8 miljoen dollar | 89,5 miljoen dollar | Na aftrek van exploitatie- en onderhoudskosten, grondpacht, verzekeringen en onroerendgoedbelasting | |
| Gemiddelde DSCR van de portefeuille | 1.28x | 1,48x | 1,82x | Minimaal vereiste verhouding: 1,20x–1,30x | |
| 6. Retourcijfers | IRR van het project zonder vreemd vermogen (25 jaar) | 8.4% | 11.8% | 15.6% | Totaal projectrendement vóór hefboomwerking |
| IRR van gefinancierd eigen vermogen (aanhouden tot de vervaldatum) | 11.2% | 17.4% | 24.8% | Rendement op het eigen vermogen van de sponsor over 25 jaar | |
| IRR van het eigen vermogen met hefboomwerking (uitstap op COD+7) | 12.8% | 19.6% | 27.5% | Uitstap uit de secundaire markt na 7 jaar | |
| Eigenvermogensmultiple (MoIC op COD+7) | 1,75x | 2,45x | 3,35x | Veelvoud van het geïnvesteerde eigen vermogen van de sponsor | |
| Netto contante waarde van het eigen vermogen bij een disconteringsvoet van 10% | 18,5 miljoen dollar | 74,2 miljoen dollar | 142,8 miljoen dollar | Netto contante waarde van uitkeringen door de sponsor | |
| Terugverdientijd van de sponsor | 4,8 jaar | 2,2 jaar | 1,4 jaar | Breakeven bij de eerste kapitaalstorting | |
| 7. Kasstroom naar eigen vermogen over 10 jaar | Jaar 0 / Bouw (2026/27) | ($126,8 miljoen) | ($57,2 miljoen) | ($31,6 miljoen) | Eerste opname van eigen vermogen door de sponsor |
| (FCFE-profiel in het basisscenario) | Jaar 1 / 2027 (COD) | 15,8 miljoen dollar | 23,0 miljoen dollar | 32,4 miljoen dollar | EBITDA minus schuldendienst en belasting op preferente aandelen |
| Jaar 2 / 2028 | 22,4 miljoen dollar | 31,5 miljoen dollar | 44,1 miljoen dollar | Operationele run-rate over het hele jaar | |
| Jaar 3 / 2029 | 24,1 miljoen dollar | 33,5 miljoen dollar | 46,8 miljoen dollar | Sponsor realiseert een cumulatieve positieve kasstroom | |
| Jaar 4 / 2030 | 25,5 miljoen dollar | 35,1 miljoen dollar | 48,9 miljoen dollar | Stabiele bedrijfsfase | |
| Jaar 5 / 2031 | 26,8 miljoen dollar | 36,4 miljoen dollar | 50,7 miljoen dollar | Stabiele operationele fase | |
| Jaar 6 / 2032 | 29,0 miljoen dollar | 39,3 miljoen dollar | 54,2 miljoen dollar | Lagere drempel voor belastingvoordelen na de ‘flip’ | |
| Jaar 7 / 2033 (Batterijuitbreiding) | 24,5 miljoen dollar | 36,7 miljoen dollar | 52,0 miljoen dollar | Inclusief 4,5 miljoen dollar aan investeringen in de uitbreiding van het mobiele netwerk | |
| Jaar 8 / 2034 | 31,2 miljoen dollar | 42,5 miljoen dollar | 58,1 miljoen dollar | Herstel van de capaciteit na uitbreiding | |
| Jaar 9 / 2035 | 32,4 miljoen dollar | 43,9 miljoen dollar | 60,0 miljoen dollar | Kasstromen uit contracten met hoge marges | |
| Jaar 10 / 2036 | 33,6 miljoen dollar | 45,4 miljoen dollar | 62,1 miljoen dollar | Cumulatieve FCFE volgens het basisscenario: 367,3 miljoen dollar |
Vertrouwelijk en uitsluitend ter indicatie: Dit financiële model en de bijbehorende prognoses worden uitsluitend verstrekt ter illustratie en voor voorlopige besprekingen. De hierin opgenomen aannames, schattingen, kasstromen en rendementscijfers (waaronder IRR en terugverdientijd) zijn toekomstgerichte verklaringen die zijn gebaseerd op theoretische marktomstandigheden, standaard benchmarks binnen de sector en voorlopige gegevens. Ze vormen geen aanbod tot aankoop of verkoop van effecten, geen bindende waardering, geen beleggingsadvies en geen toezegging tot financiering.
De daadwerkelijke operationele en financiële resultaten kunnen wezenlijk afwijken als gevolg van marktschommelingen, wijzigingen in de regelgeving, milieuaansprakelijkheden, de voorwaarden van afnameovereenkomsten (bijvoorbeeld PPA-onderhandelingen met Hydro-Québec) en onvoorziene kosten voor het opnieuw opstarten of het onderhoud van installaties. Potentiële investeerders, kredietverstrekkers en strategische kopers dienen hun eigen onafhankelijke technische, juridische, milieutechnische en financiële due diligence uit te voeren alvorens een bindende transactie aan te gaan.
© 2025 MergersCorp M&A International is a global brand operating through a number of professional firms and constituent entities (“Members”) located throughout the world to provide Investment Banking, Corporate Finance, and Advisory Services and other client-related professional services. The Member Firms (“Members”) are constituted and regulated in accordance with relevant local regulatory and legal requirements. For more details on the nature of our affiliation, please visit our Disclaimer: https://mergerscorp.com/disclaimer. MergersCorp M&A International's franchising program is not offered to individuals or entities located in the United States.
The franchising program is offered by MergersUK Limited, a UK Company with its registered office at 71-75 Shelton Street, Covent Garden, London, WC2H 9JQ, United Kingdom.
MergersCorp M&A International provides strategic business advisory services, including preparing companies for growth and capital access. Through partnerships with licensed investment bankers, clients can access tailored capital-raising solutions.
U.S. Investment Banking Securities transactions are exclusively conducted by Spektrum Capital Advisors LLC, a Registered Representative of, and Securities Products offered through, BA Securities, LLC, a FINRA-registered broker-dealer. Check the background of investment professionals associated with this site on Broker Check.
This website is operated by MergersUS Inc a US Corporation with registered office at




