web analytics
Contact M&A Advisor

    [wpmlcf7-1-tekst* text-946 class:form-control placeholder]
    Volledige naam
    [/wpmlcf7-1-text]


    [wpmlcf7-4-nummer* text-636 class:form-control placeholder]
    Bedrag in $
    [/wpmlcf7-4-number]


    [wpmlcf7-5-nummer* tekst-587 class:form-control placeholder]
    Maanden
    [/wpmlcf7-5-number]




    1.000 MW batterijopslagsysteem op utiliteitsschaal (BESS) (RTB)

    Beschrijving

    L#20261107

    Het 1 GW BESS-project in Italië is een baanbrekend, op utiliteitsschaal opgezet , zelfstandig batterij-energieopslagsysteem van 1.000 MW (1 GW), gelegen in de strategische industriële en energiecorridor van Italië. Dit baanbrekende project, ontwikkeld door de projectopdrachtgever, is hard op weg om uit te groeien tot een van de grootste zelfstandige batterijopslagsystemen ter wereld.

    Strategische waarde en synergieën binnen het netwerk

    Italië is een van de dichtstbevolkte en belangrijkste regio’s in Europa voor de opwekking van schone energie. De snelle groei van zonne- en windenergie heeft echter een enorme druk op het lokale hoogspanningsnet gelegd. Het BESS-project is op unieke wijze gevestigd op dezelfde locatie als enkele van de grootste energieopwekkingsinstallaties in de regio:

    • 3 GW offshore-windproject: strategisch gepositioneerd om de toekomstige stroomopbrengst van meer dan 3 GW aan geplande offshore-windcapaciteit op te vangen en te reguleren.

    • Zonne-energiecentrale van 90 MW: klaar om energie op te vangen en op te slaan uit een reeds goedgekeurde fotovoltaïsche installatie van 90 MW.

    Door te werken met configuraties voor „lastverdeling“ en „piekafvlakking“ slaat het project overtollige, goedkope hernieuwbare energie op tijdens piekproductie-uren en voert het deze weer terug naar het hoogspanningsnet op momenten dat de vraag groot is. Deze lokale buffering vermindert de overbelasting van de transmissienetwerken aanzienlijk en voorkomt dat groene energie op kostbare wijze moet worden teruggeschroefd.

    Technische gereedheid en laag risicoprofiel

    In tegenstelling tot greenfield-projecten in een vroeg stadium heeft dit project de meest complexe regelgevende en technische hindernissen met succes overwonnen:

    • Beveiligde netaansluiting (STMG): De essentiële oplossing voor netaansluiting (Soluzione Tecnica Minima Generale) is reeds officieel goedgekeurd en vrijgegeven door Terna, de Italiaanse transmissienetbeheerder..

    • Versnelde vergunningsprocedure: Het project bevindt zich volledig op een vlak terrein van ongeveer 25 hectare, zonder enige beperkingen. Omdat het officieel is aangemerkt als een „geschikt gebied“ (area idonea) op grond van artikel 20 van het Italiaanse wetsbesluit 199/2021, geldt hiervoor een vereenvoudigde, versnelde vergunningsprocedure.

    • Vastgelegde grondrechten: De volledige indeling is vastgelegd via een optie op een langlopende grondpachtovereenkomst die is toegekend ten gunste van de speciaal voor dit doel opgerichte Special Purpose Vehicle (SPV).

    Belangrijke mijlpalen van het project

    Het project volgt een gestructureerd, risicobeperkend traject op weg naar commerciële exploitatie:

    • AU (enkele autorisatie) Indiening: 21 juni 2024 (voltooid)

    • CdS (Services Conference) Start: 20 december 2024 (Afgerond)

    • Verwachte datum van het definitieve vergunningbesluit (AU): 30 augustus 2026 (Voltooid)

    • Start van de bouw ter plaatse: 4e kwartaal 2026 (OPEN)

    • Datum van commerciële ingebruikname (COD): 4e kwartaal 2027 (OPEN)

    De beleggingsstrategie

    1. Ongekende omvang: Een capaciteit van 1.000 MW biedt aanzienlijke schaalvoordelen, optimale onderhandelingspositie bij de inkoop en een dominante marktpositie op de markt voor netbalans in Zuid-Italië.

    2. Gunstige regelgeving: De bijgewerkte klimaatdoelstellingen van Italië in het PNIEC zijn verhoogd naar 131,3 GW aan hernieuwbare energie tegen 2030, wat alleen kan worden gerealiseerd met een enorme, snel reagerende BESS-capaciteit.

    3. Inkomsten uit gestructureerde capaciteit: De installatie komt in aanmerking voor deelname aan de capaciteitsmarktveilingen van Terna, waardoor langetermijnbetalingen voor capaciteit worden gerealiseerd die zeer voorspelbaar en wettelijk gewaarborgd zijn.

    1. Kapitaalstructuur en financieringsbronnen

    Financieringsbron Aandeel (%) Bedrag (miljoen euro) All-in-tarief Tenor Aflossingsschema
    Hoofdschuld 85.00% 321.88 4.50% 15 jaar Gelijkblijvende jaarlijkse aflossing (21,46 miljoen euro/jaar)
    Junior schuld 7.50% 28.40 4.50% 15 jaar Gelijkblijvende jaarlijkse aflossing (1,89 miljoen euro/jaar)
    Totale schuld 92.50% 350.29 4.50% 15 jaar Gelijkblijvende jaarlijkse aflossing (23,35 miljoen euro per jaar)
    Aandelen 7.50% 28.40 — — Gestort eigen vermogen bij de financiële afronding
    Totale kapitaaluitgaven 100.00% 378.69 — — Centraal scenario
    • DSRA (reserve voor schuldendienst voor 6 maanden): 19,56 miljoen euro (50 % van de totale schuldendienst in jaar 1).
    • Totale kapitaaluitstroom in jaar 0 (eigen vermogen + DSRA): 47,96 miljoen euro.

    2. Aflossingsschema voor de geconsolideerde schuld (jaar 1 – jaar 15)

    Cijfers in miljoen euro
    Periode Beginsaldo Rente (senior) Interesse (Junior) Totaal rente Totaal hoofdsom Totale schuldendienst Eindsaldo
    Y1 350.29 14.48 1.28 15.76 23.35 39.12 326.93
    Y2 326.93 13.52 1.19 14.71 23.35 38.06 303.58
    Y3 303.58 12.55 1.11 13.66 23.35 37.01 280.23
    Y4 280.23 11.59 1.02 12.61 23.35 35.96 256.88
    Y5 256.88 10.62 0.94 11.56 23.35 34.91 233.52
    Groep 6 233.52 9.66 0.85 10.51 23.35 33.86 210.17
    Y7 210.17 8.69 0.77 9.46 23.35 32.81 186.82
    Y8 186.82 7.72 0.68 8.41 23.35 31.76 163.47
    Y9 163.47 6.76 0.60 7.36 23.35 30.71 140.11
    Y10 140.11 5.79 0.51 6.31 23.35 29.66 116.76
    Y11 116.76 4.83 0.43 5.25 23.35 28.61 93.41
    Y12 93.41 3.86 0.34 4.20 23.35 27.56 70.06
    Y13 70.06 2.90 0.26 3.15 23.35 26.50 46.70
    Y14 46.70 1.93 0.17 2.10 23.35 25.45 23.35
    Y15 23.35 0.97 0.09 1.05 23.35 24.40 0.00

    3. Profiel van de schuldendienstdekkingsratio (DSCR)

    Drempel voor financierbaarheid: minimale DSCR >: 1,20x
    Metrisch / Jaar Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10 Min. 10 jaar 10-jaarsgemiddelde
    Schuldendienst (miljoen euro) 39.12 38.06 37.01 35.96 34.91 33.86 32.81 31.76 30.71 29.66 — —
    Realistisch scenario 4,02x 4,12x 4,13x 4,15x 4,16x 4,19x 4,21x 4,24x 4,27x 4,30x 4,02x 4,18x
    Optimistisch scenario 5,17x 5,30x 5,32x 5,35x 5,38x 5,41x 5,45x 5,50x 5,55x 5,60x 5,17x 5,40x
    Stressscenario (−25 %) 2,87x 2,94x 2,94x 2,94x 2,95x 2,96x 2,97x 2,99x 3,01x 3,03x 2,87x 2,95x

    4. Free Cash Flow to Equity (FCFE) met hefboomeffect

    Formule: FCFE = Nettowinst na belastingen + Afschrijvingen − Totale schuldendienst (miljoen euro)
    Scenario / Jaar Y0 Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10
    Realistisch −47,96 41.59 42.39 40.65 38.96 37.31 35.71 34.16 32.64 31.17 29.74
    Cumulatief Realistisch −47,96 −6,37 36.02 76.67 115.63 152.94 188.65 222.81 255.45 286.62 316.36
    Optimistisch −47,96 74.04 74.83 72.45 70.12 67.85 65.64 63.48 61.38 59.34 57.35
    Cumulatief optimistisch −47,96 26.08 100.91 173.35 243.47 311.32 376.96 440.44 501.82 561.16 618.51
    Stress (−25 %) −47,96 9.15 9.94 8.85 7.80 6.78 5.79 4.83 3.90 3.01 2.14
    Cumulatieve stress −47,96 −38,81 −28,87 −20,02 −12,22 −5,45 0.34 5.18 9.07 12.08 14.23

    5. Rendements- en waarderingscijfers (85% senior + 7,5% junior tegen 4,50%)

    Parameter / Maatstaf Realistisch scenario Optimistisch scenario Stressscenario (−25 %) Eenheid / Definitie
    Totaal vereist eigen vermogen (incl. DSRA) 47.96 47.96 47.96 €M bij de financiële afronding
    IRR op eigen vermogen (10 jaar, na belastingen) 85.28% 153.76% 6.48% Na aftrek van IRES (24%) + IRAP (3,9%)
    IRR van het eigen vermogen (20 jaar, na belastingen) 85.40% 153.77% 13.07% Een operationele horizon van 20 jaar
    Terugverdientijd zonder discontering 1.15 0.65 5.94 Jaren vanaf de leveringsdatum
    10-jaars aandelenrendement (MOIC) 7,59x 13,89x 1,29x Totaal kasstroom uit eigen vermogen over 10 jaar / Kapitaaluitstroom uit eigen vermogen in jaar 0
    Minimale DSCR over 10 jaar 4,02x 5,17x 2,87x Minimale jaarlijkse DSCR (jaar 1)
    Gemiddelde DSCR over 10 jaar 4,18x 5,40x 2,95x Gemiddelde DSCR (jaar 1 tot en met 10)

     

    Post Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10
    Bruto-omzet 175.00 175.00 171.50 168.07 164.71 161.41 158.19 155.02 151.92 148.88
    OpEx −17,87 −18,22 −18,59 −18,96 −19,34 −19,73 −20,12 −20,52 −20,93 −21,35
    EBITDA 157.13 156.78 152.91 149.11 145.37 141.69 138.07 134.50 130.99 127.53
    EBITDA-marge 89.8% 89.6% 89.2% 88.7% 88.3% 87.8% 87.3% 86.8% 86.2% 85.7%

     

    Scenario Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10
    Optimistisch (Hoog) 220.00 220.00 215.60 211.29 207.06 202.92 198.86 194.89 190.99 187.17
    Realistisch (Centraal) 175.00 175.00 171.50 168.07 164.71 161.41 158.19 155.02 151.92 148.88
    Stress (−25% / Laag) 130.00 130.00 127.40 124.85 122.35 119.91 117.51 115.16 112.86 110.60

    Basic Details

    Target Price:

    EUR 150,000,000

    Gross Revenue

    $175,000,000

    EBITDA

    $157,000,000

    Business ID:

    L#20261107

    Country

    Italië

    Detail

    Business ID:L#20261107
    Property Type:Hernieuwbare energie – Zonne-energie (PV) en batterijopslagsystemen (BESS)
    Property Status:Te koop
    Target Price: EUR 150,000,000
    Gross Revenue:EUR 175,000,000
    EBITDA:EUR 157,000,000
    Target Price / Revenue:0.86x
    Target Price / EBITDA:0.96x
    Contact M&A Advisor

      [wpmlcf7-1-tekst* text-946 class:form-control placeholder]
      Volledige naam
      [/wpmlcf7-1-text]


      [wpmlcf7-4-nummer* text-636 class:form-control placeholder]
      Bedrag in $
      [/wpmlcf7-4-number]


      [wpmlcf7-5-nummer* tekst-587 class:form-control placeholder]
      Maanden
      [/wpmlcf7-5-number]




      Published on augustus 7, 2026 op 6:45 pm. Bijgewerkt op september 23, 2026 op 8:55 am

      Het 1 GW BESS-project in Italië is een baanbrekend, op utiliteitsschaal opgezet , zelfstandig batterij-energieopslagsysteem van 1.000 MW (1 GW), gelegen in de strategische industriële en energiecorridor van Italië. Dit baanbrekende project, ontwikkeld door de projectopdrachtgever, is hard op weg om uit te groeien tot een van de grootste zelfstandige batterijopslagsystemen ter wereld.

      Strategische waarde en synergieën binnen het netwerk

      Italië is een van de dichtstbevolkte en belangrijkste regio’s in Europa voor de opwekking van schone energie. De snelle groei van zonne- en windenergie heeft echter een enorme druk op het lokale hoogspanningsnet gelegd. Het BESS-project is op unieke wijze gevestigd op dezelfde locatie als enkele van de grootste energieopwekkingsinstallaties in de regio:

      • 3 GW offshore-windproject: strategisch gepositioneerd om de toekomstige stroomopbrengst van meer dan 3 GW aan geplande offshore-windcapaciteit op te vangen en te reguleren.

      • Zonne-energiecentrale van 90 MW: klaar om energie op te vangen en op te slaan uit een reeds goedgekeurde fotovoltaïsche installatie van 90 MW.

      Door te werken met configuraties voor „lastverdeling“ en „piekafvlakking“ slaat het project overtollige, goedkope hernieuwbare energie op tijdens piekproductie-uren en voert het deze weer terug naar het hoogspanningsnet op momenten dat de vraag groot is. Deze lokale buffering vermindert de overbelasting van de transmissienetwerken aanzienlijk en voorkomt dat groene energie op kostbare wijze moet worden teruggeschroefd.

      Technische gereedheid en laag risicoprofiel

      In tegenstelling tot greenfield-projecten in een vroeg stadium heeft dit project de meest complexe regelgevende en technische hindernissen met succes overwonnen:

      • Beveiligde netaansluiting (STMG): De essentiële oplossing voor netaansluiting (Soluzione Tecnica Minima Generale) is reeds officieel goedgekeurd en vrijgegeven door Terna, de Italiaanse transmissienetbeheerder..

      • Versnelde vergunningsprocedure: Het project bevindt zich volledig op een vlak terrein van ongeveer 25 hectare, zonder enige beperkingen. Omdat het officieel is aangemerkt als een „geschikt gebied“ (area idonea) op grond van artikel 20 van het Italiaanse wetsbesluit 199/2021, geldt hiervoor een vereenvoudigde, versnelde vergunningsprocedure.

      • Vastgelegde grondrechten: De volledige indeling is vastgelegd via een optie op een langlopende grondpachtovereenkomst die is toegekend ten gunste van de speciaal voor dit doel opgerichte Special Purpose Vehicle (SPV).

      Belangrijke mijlpalen van het project

      Het project volgt een gestructureerd, risicobeperkend traject op weg naar commerciële exploitatie:

      • AU (enkele autorisatie) Indiening: 21 juni 2024 (voltooid)

      • CdS (Services Conference) Start: 20 december 2024 (Afgerond)

      • Verwachte datum van het definitieve vergunningbesluit (AU): 30 augustus 2026 (Voltooid)

      • Start van de bouw ter plaatse: 4e kwartaal 2026 (OPEN)

      • Datum van commerciële ingebruikname (COD): 4e kwartaal 2027 (OPEN)

      De beleggingsstrategie

      1. Ongekende omvang: Een capaciteit van 1.000 MW biedt aanzienlijke schaalvoordelen, optimale onderhandelingspositie bij de inkoop en een dominante marktpositie op de markt voor netbalans in Zuid-Italië.

      2. Gunstige regelgeving: De bijgewerkte klimaatdoelstellingen van Italië in het PNIEC zijn verhoogd naar 131,3 GW aan hernieuwbare energie tegen 2030, wat alleen kan worden gerealiseerd met een enorme, snel reagerende BESS-capaciteit.

      3. Inkomsten uit gestructureerde capaciteit: De installatie komt in aanmerking voor deelname aan de capaciteitsmarktveilingen van Terna, waardoor langetermijnbetalingen voor capaciteit worden gerealiseerd die zeer voorspelbaar en wettelijk gewaarborgd zijn.

      1. Kapitaalstructuur en financieringsbronnen

      Financieringsbron Aandeel (%) Bedrag (miljoen euro) All-in-tarief Tenor Aflossingsschema
      Hoofdschuld 85.00% 321.88 4.50% 15 jaar Gelijkblijvende jaarlijkse aflossing (21,46 miljoen euro/jaar)
      Junior schuld 7.50% 28.40 4.50% 15 jaar Gelijkblijvende jaarlijkse aflossing (1,89 miljoen euro/jaar)
      Totale schuld 92.50% 350.29 4.50% 15 jaar Gelijkblijvende jaarlijkse aflossing (23,35 miljoen euro per jaar)
      Aandelen 7.50% 28.40 — — Gestort eigen vermogen bij de financiële afronding
      Totale kapitaaluitgaven 100.00% 378.69 — — Centraal scenario
      • DSRA (reserve voor schuldendienst voor 6 maanden): 19,56 miljoen euro (50 % van de totale schuldendienst in jaar 1).
      • Totale kapitaaluitstroom in jaar 0 (eigen vermogen + DSRA): 47,96 miljoen euro.

      2. Aflossingsschema voor de geconsolideerde schuld (jaar 1 – jaar 15)

      Cijfers in miljoen euro
      Periode Beginsaldo Rente (senior) Interesse (Junior) Totaal rente Totaal hoofdsom Totale schuldendienst Eindsaldo
      Y1 350.29 14.48 1.28 15.76 23.35 39.12 326.93
      Y2 326.93 13.52 1.19 14.71 23.35 38.06 303.58
      Y3 303.58 12.55 1.11 13.66 23.35 37.01 280.23
      Y4 280.23 11.59 1.02 12.61 23.35 35.96 256.88
      Y5 256.88 10.62 0.94 11.56 23.35 34.91 233.52
      Groep 6 233.52 9.66 0.85 10.51 23.35 33.86 210.17
      Y7 210.17 8.69 0.77 9.46 23.35 32.81 186.82
      Y8 186.82 7.72 0.68 8.41 23.35 31.76 163.47
      Y9 163.47 6.76 0.60 7.36 23.35 30.71 140.11
      Y10 140.11 5.79 0.51 6.31 23.35 29.66 116.76
      Y11 116.76 4.83 0.43 5.25 23.35 28.61 93.41
      Y12 93.41 3.86 0.34 4.20 23.35 27.56 70.06
      Y13 70.06 2.90 0.26 3.15 23.35 26.50 46.70
      Y14 46.70 1.93 0.17 2.10 23.35 25.45 23.35
      Y15 23.35 0.97 0.09 1.05 23.35 24.40 0.00

      3. Profiel van de schuldendienstdekkingsratio (DSCR)

      Drempel voor financierbaarheid: minimale DSCR >: 1,20x
      Metrisch / Jaar Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10 Min. 10 jaar 10-jaarsgemiddelde
      Schuldendienst (miljoen euro) 39.12 38.06 37.01 35.96 34.91 33.86 32.81 31.76 30.71 29.66 — —
      Realistisch scenario 4,02x 4,12x 4,13x 4,15x 4,16x 4,19x 4,21x 4,24x 4,27x 4,30x 4,02x 4,18x
      Optimistisch scenario 5,17x 5,30x 5,32x 5,35x 5,38x 5,41x 5,45x 5,50x 5,55x 5,60x 5,17x 5,40x
      Stressscenario (−25 %) 2,87x 2,94x 2,94x 2,94x 2,95x 2,96x 2,97x 2,99x 3,01x 3,03x 2,87x 2,95x

      4. Free Cash Flow to Equity (FCFE) met hefboomeffect

      Formule: FCFE = Nettowinst na belastingen + Afschrijvingen − Totale schuldendienst (miljoen euro)
      Scenario / Jaar Y0 Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10
      Realistisch −47,96 41.59 42.39 40.65 38.96 37.31 35.71 34.16 32.64 31.17 29.74
      Cumulatief Realistisch −47,96 −6,37 36.02 76.67 115.63 152.94 188.65 222.81 255.45 286.62 316.36
      Optimistisch −47,96 74.04 74.83 72.45 70.12 67.85 65.64 63.48 61.38 59.34 57.35
      Cumulatief optimistisch −47,96 26.08 100.91 173.35 243.47 311.32 376.96 440.44 501.82 561.16 618.51
      Stress (−25 %) −47,96 9.15 9.94 8.85 7.80 6.78 5.79 4.83 3.90 3.01 2.14
      Cumulatieve stress −47,96 −38,81 −28,87 −20,02 −12,22 −5,45 0.34 5.18 9.07 12.08 14.23

      5. Rendements- en waarderingscijfers (85% senior + 7,5% junior tegen 4,50%)

      Parameter / Maatstaf Realistisch scenario Optimistisch scenario Stressscenario (−25 %) Eenheid / Definitie
      Totaal vereist eigen vermogen (incl. DSRA) 47.96 47.96 47.96 €M bij de financiële afronding
      IRR op eigen vermogen (10 jaar, na belastingen) 85.28% 153.76% 6.48% Na aftrek van IRES (24%) + IRAP (3,9%)
      IRR van het eigen vermogen (20 jaar, na belastingen) 85.40% 153.77% 13.07% Een operationele horizon van 20 jaar
      Terugverdientijd zonder discontering 1.15 0.65 5.94 Jaren vanaf de leveringsdatum
      10-jaars aandelenrendement (MOIC) 7,59x 13,89x 1,29x Totaal kasstroom uit eigen vermogen over 10 jaar / Kapitaaluitstroom uit eigen vermogen in jaar 0
      Minimale DSCR over 10 jaar 4,02x 5,17x 2,87x Minimale jaarlijkse DSCR (jaar 1)
      Gemiddelde DSCR over 10 jaar 4,18x 5,40x 2,95x Gemiddelde DSCR (jaar 1 tot en met 10)

       

      Post Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10
      Bruto-omzet 175.00 175.00 171.50 168.07 164.71 161.41 158.19 155.02 151.92 148.88
      OpEx −17,87 −18,22 −18,59 −18,96 −19,34 −19,73 −20,12 −20,52 −20,93 −21,35
      EBITDA 157.13 156.78 152.91 149.11 145.37 141.69 138.07 134.50 130.99 127.53
      EBITDA-marge 89.8% 89.6% 89.2% 88.7% 88.3% 87.8% 87.3% 86.8% 86.2% 85.7%

       

      Scenario Y1 Y2 Y3 Y4 Y5 Groep 6 Y7 Y8 Y9 Y10
      Optimistisch (Hoog) 220.00 220.00 215.60 211.29 207.06 202.92 198.86 194.89 190.99 187.17
      Realistisch (Centraal) 175.00 175.00 171.50 168.07 164.71 161.41 158.19 155.02 151.92 148.88
      Stress (−25% / Laag) 130.00 130.00 127.40 124.85 122.35 119.91 117.51 115.16 112.86 110.60

      MergersCorp M&A
      International As Seen On

      • brand 1
      • brand 1
      • brand 1
      • brand 1
      • brand 1